Piżamy Onesie Kigurumi - historia

Co oznacza kigurumi?

Oryginalna nazwa piżamy onesie to “kigurumi”. Słowo kigurumi pochodzi z języka japońskiego. Od czasownika “kigu”, który oznacza “nosić” i rzeczownika “nuigurumi” – “wypchana zabawka”. Mieszkańcy Japonii tym mianem określają występy osób przebranych za postacie z bajek lub zwierzęta. W ciągu ostatnich kilku lat kigurumi zyskało sławę jako piżamka – przebranie. W krajach anglojęzycznych szerzej znane jest jako “onesie” –  czyli kombinezon.

Piżamy onesie – zastosowanie

Początkowo używane jako piżamy, onesie trafiło na ulice dzięki europejskim i amerykańskim gwiazdom. Miley Cyrus, Selena Gomez, Ariana Grande i wielu innych celebrytów zaczęło zakładać piżamy onesie na koncerty i pokazywać się w nich w mediach społecznościowych. Piżamy onesie stały się idealnych strojem do zabrania na wakacyjny wyjazd, biwak, festiwal czy szkolną wycieczkę. Można ich używać jako szlafrok, strój domowy czy przebranie. Kigurumi dostępne są w rozmiarach zarówno dla nastolatków, dorosłych i dzieci. Piżamy wykonane są z milutkiego, oddychającego pluszu. Bardzo wygodne, łatwo do założenia, zapinane z przodu na guziki, a z tyłu na zamek. Totalnym bestsellerem okazały się piżamy jednorożce. Ich popularność sprawiła, że regularnie pojawiają się nowe wzory tego onesie. Obecnie dostępne są piżamy onesie jednorożce tęczowe, w gwiazdki, syrenkowe, białe, różowe, niebieskie i fioletowe.

Kigurumi na deszczowy dzień

Piżamy onesie są idealne na poprawę nastroju kiedy za oknem szaro. Piżamki są bardzo ciepłe i na pewno posłużą jako ulubiony strój na sezon jesienno-zimowy.  Najczęściej wykonane są ze szczególnego rodzaju polaru, zwanego pluszem koralowym. Tkanina ta cechuje się miękkością i puszystością. Luźny krój sprawia, że w piżamkach onesie spędzisz nie jeden leniwy wieczór. Każde kigurumi posiada kieszenie i kaptur. Obecnie  oferta onesie jest tak różnorodna, że możemy wybierać spośród wielu postaci z bajek, anime, filmów disneya czy zwierząt. Nasze najnowsze wzory to tęczowa panda, syrenkowy jednorożec oraz różowy i zielony dinozaur. Wszystkie dostępne zarówno w rozmiarówce młodzieżowej jak i dziecięcej. Pozostaje tylko wybrać ulubiony wzór i cieszyć się uroczą piżamą onesie.

onesie ze skrzydłami niebieskie logoonesie różoweonesie w gwiazdki 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other.